Foci, futás, bringa, úszás, séta
Lipcsei Gábor, a viccfelelős
Bármilyen meglepő, de az edzésnek nem lehet vége akkor, amikor ellazítottuk magunkat. Lipcsei Gábortól, a Fradi masszőrétől megtudtuk: kemény igénybevételek után szükséges a masszírozás, a gyúrás.
- Ezt természetesen csakis szakember végezheti, legalábbis csak a szakemberek végezhetik tökéletesen- kezdte Lipcsei, a Fradi állandó viccfelelőse. – A gyúrás komoly szakértelmet kíván. Egy évig tanuljuk, sokrétű megközelítésben. Fontosak az anatómiai ismeretek! Az előbbi mondataimmal nem azt akarom mondani, hogy egy-egy átsportolt nap után a barátnő, családtag nem simogathatja, masszírozhatja a fáradt illetőt. Nagyon jó hatása van ugyanis a simogatásnak. Javítja a közérzetet és ellazít – fejtette ki véleményét a masszőr.
Kiderült tehát, hogy az otthoni praktikák tárát a „házimasszázs” is gazdagítja. A sportolás közben bekövetkezett sérülésekkel azonban tanácsos szakemberhez fordulni. Egy-egy húzódás súlyos következményekkel járhat. A nem megfelelő kezelés pedig hosszú, fájdalmas felépülés elé állíthat bennünket.
- Fiatalok! Lassan itt a tavasz. Irány a szabad! Focizzatok, fussatok, biciklizzetek vagy akár sétáljatok a szabadban! A séta az erdőben vagy zöld területen nagyon jótékony hatású, hiszen a nap, a szél, a víz javítja a közérzetet, a mozgás pedig az immunrendszert. Ne hagyjuk ki a bemelegítést. Ennek hiánya legtöbbször sérülésekhez vezet. Focizás közben meghúzódhatunk, mikroszakadások történhetnek, kificamodhat a bokánk, a futásnál, biciklizésnél begörcsölhetünk, de ezek megfelelő bemelegítéssel kiküszöbölhetők. Ha begörcsöl a combunk, a vádlink arra rá kell feszíteni, így elmúlhat, ha nem túl súlyos – tanácsolta Lipcsei Gábor. Hozzátette: fontos a folyadék-utánpótlás és a vitaminok bevitele. Napi egy pezsgőtabletta csodákra képes. |